Özel Alan İçeriği Hk.

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  Sinan İŞLER 6 years, 1 month ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #200

  gurols
  Member

  Sinan Bey Merhaba,
  Kitabınızı hepsiburada.com üzerinden satın aldım. Kargo ile tarafıma ulaştırılmasına müteakip 1 günde bitirdim =) Aslında yedim yuttum. Ayrıca emeğinize sağlık. Ancak konular biraz yüzeysel geçilmiş gibi. Örnek vermem gerekirse; Sayfa 52-53’te Özel Alan İçerik (Değer) başlığında özel alanı sayfalarımızda kullanmak için page.php’ye gerek duyduğumuzu ve bir döngü içerisinde kullanmamız gerektiğini söylemişsiniz. Not olararak ise malum kod var: ID, $key, true);?> Özel alanı yazılarımızda döngü içerisinde kullanabilmekteyim. Ancak kendi oluşturmuş olduğum (Custom Post Type, Syf:55-56-57) sayfamda page.php de yapılması gereken düzenleme ile ilgili bilgi maalesef yok ve özel yazı özelliğini kullanamadım. Codex.Wordpress’ten de aramama rağmen bir netice alamadım. WordPress’e yeni olmam sebebiyle biraz acemilik çektiğimiz aşikar elbet.
  Özetle, emeğinize, kaleminize sağlık diyorum. İkinci kitap olur ve biraz daha ileri seviye bilgiler içerirse ilk kitabınızdaki eksiklik kapatılmış olur diye düşünüyorum naçizane.

  Sayıgılarımla,
  Gürol Ş.

  #201

  Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

  Bahsettiğiniz gibi custom field konusu yazılar sayfalar ve indexle ilgili kitapta onu önemli diye belirttim.

  Fakat custom post type olayı tamamen farklı bir şey. page.php veya single.php ile ilgili değildir.

  http://codex.wordpress.org/Post_Types

  Burada kaynak mevcut fakat ingilizce. Kitabımdada yazıyor zaten. Tek bir özel yazı biçiminin gösterilişi için single-ozelyaziadi.php olması gerekir. Çoklu biçimde göstermek için; archive-ozelyaziadi.php olması gerekir. Dikkatlice bakarsanız kitapta bunları söylüyorum.

  O bölümü dikkatli ve deneyerek tekrar okuyun. Ayrıca verdiğim linkteki sayfayı inceleyin. Her ne kadar ingilizce olsa da örneklemeler bulunuyor teknik kısımları öğrenince neresi nasıl görebilirsiniz.

  Custom Post Type yani Özel Yazı Biçimi WordPress in en güzel ve güçlü özeliklerinden birisidir. Kavramanız biraz zor olabilir. Normaldir. Fakat öğrenince onunla çok güzel çözümler üretebilirsiniz. Siteler yapabilirsiniz.

  • This reply was modified 6 years, 1 month ago by  Sinan İŞLER.
  • This reply was modified 6 years, 1 month ago by  Sinan İŞLER.
  • This reply was modified 6 years, 1 month ago by  Sinan İŞLER.
  • This reply was modified 6 years, 1 month ago by  Sinan İŞLER.
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

gurols

Yorumlara kapalı..